Appelsin- og akevittgravet kveite

Forretter som passer til kalkun

Kalkun trenger tid i ovnen for å bli perfekt. Da kan det være fint med en liten forrett til gjestene mens man venter på at kalkunen hviler. Se våre tips og forslag til forretter som passer perfekt til kalkunmiddagen.

Kalkun er en forholdsvis mager hovedrett som tåler en litt kraftigere forrett og dessert. Med sin milde smak passer kalkun godt sammen med de fleste andre smaker, og kan fint serveres etter en forrett med fisk eller skalldyr.

Rugpletter med rakfisk

Rakfisk kan være en perfekt liten forrett eller snack til juleselskapet. Her serverer vi den på rugpletter med rømme, vårløk og rødbet.

En fin måte å bruke opp rakfisk fra romjulen på, eller å servere den på en litt annerledes måte. 

Laster produkter

Toast med gravlaks og sennepsmajones

Gravet laks er nydelig på toast eller ferskt brød. Som alternativ til sennepssaus lager vi her en enkel sennepsmajones og topper med litt rødløk.

Laster produkter

Crostini med krabbe, fennikel og eple

Denne oppskriften på krabbe-crostini med fennikel og eple er en lett og elegant forrett, som også kan serveres som kanapéer eller en liten appetittvekker.

Perfekt å servere om du går for tyngre tilbehør til hovedretten, som en fet saus eller fløtegratinerte poteter.

Laster produkter

Klassisk hummersuppe

Hummersuppe, også kalt hummerbisque, er en luksuriøs og kjempegod suppe som egner seg godt som forrett. Serveres med biter av hummer og frisk, grønn asparges.

Laster produkter

Appelsin- og akevittgravet kveite

Kveite er en nydelig fisk, også servert som forrett! Hva med å servere en forrett inspirert av ceviche? Her har vi lagt rå kveite i tynne skiver i en marinade dagen før. Før servering topper vi med vinaigrette, nøtter og granateple.

Laster produkter