Focaccia med druer og fennikelsukker
En annerledes og veldig smakfull focaccia med druer og fennikel som garantert vil imponere. Passer perfekt som tilbehør til ostefatet.
60+ min
Middels
Slik gjør du
Topping
- 1Løs opp gjæren i vannet. Tilsett mel, sukker, salt og olje. Bruke en kjøkkenmaskin og kjør deigen ved middels hastighet i 15 minutter. Øk hastigheten de siste 2 minuttene. Dekk til bakebollen med plastfolie og et kjøkkenklede over der igjen. La deigen heve til dobbel størrelse.
- 2Kle en liten langpanne med bakepapir. Slå sammen deigen og hell den ut i formen (dra og trykk deigen utover). Dekk til med plastfilm og la deigen hvile i 20 minutter. Trykk druene godt ned i deigen, la den. hvile i ytterligere 10 minutter.
- 3Knus fennikelfrøene i en morter og bland det med sukkeret. Dryss fennikelsukkeret jevnt over focacciaen og drypp over noen gode dråper olivenolje. Stek focacciaen midt i ovnen ved 200 grader i ca. 30 minutter, til den er gyllen og gjennomstekt.
- 1