Prøv en litt annerledes pizza full av spennende smaker med gresskar, balsamico, honning, løk og pesto. Denne oppskriften er perfekt til Halloween, men også når du bare har lyst til å prøve noe nytt som smaker veldig godt.
Ovnsbakt gresskar: Skjær gresskarkjøttet i tynne «båter» eller skiver og ha alt over på et stekebrett eller i en passende ildfast form.
2
Tilsett knust hvitløk, sitron, honning og 2 ss olivenolje. Krydre med salt og pepper og vend alt godt sammen. Bak gresskarbitene i ovn ved 180 grader til bitene begynner å bli møre.
3
Topping: Skrell og skjær løken i skiver. Stek løken myk og gyllen i litt smør i en stekepanne. Tilsett balsamico og krydre løken lett med salt og pepper.
4
Skjær squashen i tynne skiver og drypp litt olivenolje over skivene.
5
Pizzasaus: Bland sammen pesto og creme fraiche og smør blandingen utover pizzabunnen.
6
Dryss over osten og fordel gresskarskiver, squash og halvparten av løken utover pizzaen.
Tips!
Hvitløken kan du gjerne hakke opp og drysse over pizzaen.
7
Stek pizzaen midt i ovnen ved 215 grader i 15-20 minutter. Topp med resten av løken, og dryss over en klype chili før servering.