Svinekoteletter med pesto

Oppskrift på saftige svinekoteletter med pesto, servert med gulrotpuré og saltkokte, små poteter. Server gjerne med friskt, grønt eple.

20 min
Enkel
    0 av 5 stjerner
20 min
2 personer
Svinekoteletter med pesto
MENY logo
Tips!

Server gjerne strimler av et grønt eple til denne retten for ekstra syre og friskhet.

Slik gjør du

    1. 1
      Ha potetene i en kjele. Dekk potetene med vann og ha i salt. Kok til potetene er møre.Ha potetene i en kjele. Dekk potetene med vann og ha i salt. Kok til potetene er møre.
    2. 2
      Hell av vannet og damp potetene tørre. Ikke dekk til potetene før de er dampet tørre, da vil saltet dampe av potetene.
    1. 1
      Vask gulrøttene og kutt dem i grove biter. Ha i en kjele med vann, kok opp og la koke til de er møre. Hell av vannet.
    2. 2
      Mos gulrøttene med en stavmikser og tilsett smør og creme fraiche. Smak til med presset sitron, salt og pepper.
    1. 1
      Krydre kotelettene med salt og pepper. Stek kotelettene i smør eller olje til de er gylne og gjennomstekte. Dette tar ca 4 minutter på hver side.
    2. 2
      Server de stekte kotelettene med saltkokte småpoteter, gulrotpurè og pesto.