Enkel pinsa med chorizo

Oppskrift på pinsa, en italiensk klassiker som minner mye om pizza. Vi topper pinsaen med revet mozzarella, spicy chorizo, grillet paprika, fersk ananas og et dryss basilikumblader. Denne middagen er klar på under 20 minutter, og er god hverdagsmat.

20 min
Enkel
    0 av 5 stjerner
Enkel pinsa med chorizo
Tips!

Hvis du ikke liker ananas på pizza, så kan du fint droppe den. Da kan du gjerne erstatte den med granateplefrø som strøs over pizzaen etter steking.

Slik gjør du

    1. 1
      Forvarm ovnen til høyeste temperatur, gjerne 250°C eller mer, med en pizzastein eller et stekebrett inni.
    2. 2
      Smør et tynt lag med tomatsaus over pinsabunnene, og strø over revet mozzarella. Legg så på skiver av chorizo, grillet paprika, rødløk og ananas.
    3. 3
      Dryss over friske basilikumblader, og ringle litt olivenolje over. Krydre med salt og pepper etter smak.
    4. 4
      Ha pinsaene over på den varme pizzasteinen eller stekebrettet. Stek til osten er smeltet og deigen er sprø, dette tar vanligvis mellom 5-10 minutter.
    5. 5
      Ta pinsaen ut av ovnen og la den hvile et par minutter før servering. Topp med ruccola før servering.Ta pinsaen ut av ovnen og la den hvile et par minutter før servering. Topp med ruccola før servering.